Droga Krzyżowa przedszkolaków

„na drodze cię Jezu spotykam
i krzyża ciężkiego dotykam
więc pójdę za tobą cichutko,
by ulżyć choć trochę twym smutkom”

Droga Krzyżowa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Ropczycach W Ewangelii wg św. Mateusza napisane jest „Jeśli kto chce pójść ze mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje”.

Przedszkolaki odpowiedziały na te słowa Jezusa gromadząc się18-ego marca w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, aby wspólnie z Jezusem przejść Jego drogą krzyżową i spotkać się z nim przy poszczególnych stacjach. Dzieci okazując Jezusowi swoją miłość prosiły Go o pomoc w dźwiganiu krzyża dla nich samych i ich rodzin.

Przedstawiciele grup „Jagódki”(E. Walczyk, M. Sąsiadek), „Kotki”(A. Sąsiadek, M. Pazdan), „Pszczółki” (D. Rymut, K. Róg) i „Biedronki”(M. Klimek, M. Kilian, H. Barański, N. Grabowy, K. Kosydar, A. Kapusta, A. Traciak, P. Zymróz, K. Białas) przygotowani przez katechetkę – p. Ewę Pociecha - Róg i wychowawczynie prowadziły z przejęciem rozważania Męki Pańskiej. To nabożeństwo było dla nich poruszającym spotkaniem z miłością Zbawiciela. Które niewątpliwie pozostawi ślad w ich życiu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i wychowawczyniom poszczególnych grup za pomoc w przygotowaniu dzieci i wspólny udział w Drodze Krzyżowej.

Ewa Pociecha Róg


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota" > Nr 4/2016