Dzień skupienia

20 lutego Koło Parafialne przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej w Gorlicach przygotowało Dzień Skupienia dla członków Stowarzyszenia. Rozpoczął się Mszą św. z homilią ks. Stanisława Ruszel – proboszcza parafii. Po zakończeniu Mszy św. zawierzyliśmy rodziny Matce Bożej - Pani Gorlickiej - Patronki miasta.

W auli Domu Katechetycznego młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stróżówce przedstawiła program artystyczny. Następnie pani profesor Wanda Półtawska w swoim wykładzie przedstawiła motywy zagrożenia życia ludzkiego. W homilii ks. Stanisław nawiązał do czytanej Ewangelii: Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził”. (…) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski».

Pani profesor Wanda zwróciła uwagę by w wychowaniu zwracać uwagę na „Sakrum”. Jak zachować się w kościele, na cmentarzu i innych miejscach wymagających szacunku poprzez własny przykład. Odniosła się do przekazywania życia i metody in vitro, a także skracania życia człowieka przez eutanazję. Wskazała na wielką wartość życia człowieka, które daje Bóg i to On, a nie człowiek, decyduje o jego początku i końcu.

Dziękujemy pani Marcie Przewor za przygotowanie i prowadzenie tego Przedsięwzięcia, ks. Piotrowi Ciubie za umożliwienie przedstawicielom z Ropczyc wzięcia udziału w tym ciekawym Dniu Skupienia.

S.K


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota" > Nr 3/2016