Konsekrowane, konsekrowani…

W Roku Osób Konsekrowanych papież Franciszek zachęca „Radujcie się!” Czym jest prawdziwa RADOŚĆ? Co i kto nam ją daje? Czy to tylko uśmiech, zadowolenie, uciecha, satysfakcja? Św. Paweł twierdzi, że RADOŚĆ jest owocem Ducha Świętego. Ci wiec, którzy otwierają się na działanie Ducha Świętego, radują się wszystkimi darami co dzień otrzymywanymi.

Gdy wschodzi słońce – raduj się, gdy pada deszcz – raduj się, gdy spotkasz brata – raduj się, gdy sąsiad powie „dzień dobry” – raduj się, gdy jesteś zdrowy – raduj się. Choć papież Franciszek przestrzega: wszystkie te powody do radości, bez nadziei i miłości, skończą się „smutkiem i bezpłodnością.” Najpiękniejszy kwiat radości rośnie na glebie miłości.

A dlaczego papież Franciszek pisze do osób konsekrowanych o radości? Bo prawdziwy zakonnik i siostra zakonna nie nucą pod nosem starej piosenki: „Bo w klasztorze twarde łoże, trzeba rano wstać”. Autentyczni konsekrowani są pełni radości. Poznasz ich po uśmiechu. Oni spełniają pragnienie Jezusa „Aby radość moja była w was i aby radość wasza była pełna.” ( J 15,11 ) I jak tu się nie radować prawdziwą radością, gdy nasz Pan pokonał zło, śmierć, szatana i otworzył przed nami nadzieję szczęścia wiecznego. Alleluja.

s. Ewelina


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota" > Nr 4/2015