Wspólnota Królowej Rodzin nr 1/2015

Siostry zakonne

Żyją obok nas i między nami

Od setek lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwu.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

W nowym roku witam Was, drodzy czytelnicy Wspólnoty Królowej Rodzin. Jednocześnie proponuję sięgnięcie po kolejny nr naszego miesięcznika. Chcemy zaproponować Wam zatrzymanie się przy dwóch zasadniczych tematach: Miłość i Chorzy.

Tematy te podpowiadają nam najbliższe dni 11 i 14 lutego – Dzień Chorego obchodzony we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz tzw. Walentynki przypadające we wspomnienie św. Cyryla i Metodego. Tematy choć dwa doskonale kompatybilnie współgrają ze sobą, bo pełnię miłości odkrywamy w doświadczeniu nie tylko radości i spokoju, ale i cierpienia i choroby. Zaś osobisty i społeczny wymiar cierpienia i choroby w pełni zrozumiemy tylko, patrząc oczyma miłości.

Oprócz tego w niniejszym numerze zajdziecie Państwo wiele innych ciekawych artykułów dotyczących bieżących spraw Kościoła, naszych parafii i miasta. Nowym punktem Wspólnoty Królowej Rodzin będzie Kącik Siostry Donueli, który z pewnością przyniesie nam niezapomniane smaki kucharskie i będzie motywem do podjęcia eksperymentów kuchennych.

Mam nadzieje, że każdy z Was, drodzy czytelnicy „Wspólnoty królowej Rodzin”, podobnie jak we wcześniejszych numerach, znajdzie coś dla siebie, coś co zainspiruje i poprowadzi drogą rozwoju w kierunku świadomego i dojrzałego chrześcijaństwa.

Ks. Marcin Jaracz

W numerze:Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota"