Wspólnota Królowej Rodzin nr 10/2014

Bezimienny nagrobek

Nie lękajcie się

Pomóż nam wytrwać przy Tobie.
Być wiernym w wierze przez życia czas.
Tylko w Tobie cała nasza nadzieja.
Miłosierdziem swoim uzdrawiaj nas.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy czytelnicy „Wspólnoty Królowej Rodzin”. Dobiega końca październik, który gromadził nas w kościołach i domach na wspólnej modlitwie różańcowej. Z pewnością były to dni kiedy nasze rodziny stawały się jeszcze silniejsze i zjednoczone dzięki modlitwie. Przed nami kolejny miesiąc. Listopad zawsze kieruje nasze myśli ku tym co już poprzedzili nas w drodze do „Niebieskiej Ojczyzny”. Pamiętamy o zmarłych, modlimy się w ich intencji, przyjmujemy Komunię świętą, zyskujemy odpusty, wspominamy ich w wypominkach.

Wraz z zespołem redakcyjnym chcę zaprosić Was do sięgnięcia po listopadowy numer naszego pisma. Chcemy w nim, doświadczając faktu iż należymy do Kościoła Pielgrzymującego, doświadczyć rzeczywistości Rzeczy Ostatecznych, które każdego z nas dotyczą bezpośrednio. Jednocześnie chcemy przypomnieć sobie i Wam o tym wszystkim co może przeszkadzać nam w zjednoczeniu z Bogiem i osiągnięciu chwały nieba, a także o tym wszystkim co prowadzi nas i naszych – bliskich zmarłych do osiągnięcia świętości.

Mam nadzieje, że każdy z Was, drodzy czytelnicy „Wspólnoty Królowej Rodzin”, podobnie jak we wcześniejszych numerach, znajdzie coś dla siebie, coś co zainspiruje i poprowadzi drogą rozwoju w kierunku świadomego i dojrzałego chrześcijaństwa.

Ks. Jaracz Marcin

W numerze:Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota"