Ks. diakon Jacek Pasela

Ks. diakon Jacek Pasela

Z wielką radością pragniemy poinformować mieszkańców naszego miasta, że kleryk Jacek Pasela, pochodzący z parafii pw. Świętej Rodziny, 19 października przyjął święcenia diakonatu. W związku z tym pięknym wydarzeniem pragniemy przybliżyć Czytelnikom Wspólnoty Królowej Rodzin osobę ks. diakona Jacka.

Urodził się 20 czerwca 1976 roku. Jest synem Feliksy i Adama. Jako uczeń zdobywał wiedzę w Szkole Podstawowej nr 2 w Ropczycach, w Zasadniczej Szkole Zawodowej o profilu elektromechanik oraz w technikum w Zespole Szkół im. ks. dr J. Zwierza.

Od 1997 roku studiuje filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Po odbyciu gruntownej formacji pod okiem wychowawców i profesorów w Seminarium zdecydował się na przyjęcie święceń diakonatu.

Jako diakon asystuje często przy celebracji Mszy świętej, odmawia codziennie Liturgię Godzin, czyli Brewiarz w intencji całego Kościoła, przewodniczy nabożeństwom w kaplicy seminaryjnej, prowadzi katechezy w szkole, głosi kazania, odwiedza chorych i dzieci. Ponadto w dalszym ciągu kontynuuje studia i pisze pracę magisterską z ekumenizmu.

Życzymy naszemu Diakonowi Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Rodzin w spełnianiu posługi oraz dobrego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich, które nastąpią w maju przyszłego roku.

Redakcja


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Miesięcznik "Wspólnota" > Nr 8/2002