Aktualności - marzec 2002


Wielkanoc 2002

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię paschalną, a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

"Wpatrujmy się zawsze oczyma wiary, jak nasz święty i dobry Anioł obarczony swoim krzyżem, idzie na Górę Kalwarii i jak bardzo powoli zdobywa zbocze Golgoty. Widzimy jak za Nim idzie ogromna rzesza dusz, które trzymając się Go, niosą krzyż i idą ta samą drogą... Utkwijmy mocno nasz duchowy wzrok. Widzimy, że bezpośrednio za Jezusem idzie nasza Najświętsza Matka, która w całej doskonałości naśladuje Jezusa obarczonego własnym krzyżem." (bł. O. Pio)

"Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się darmo, bezinteresownie." (Stefan Kardynał Wyszyński)

"Na drodze krzyżowej tylko pierwszy krok kosztuje. To strach przed krzyżem jest naszym największym krzyżem." (św. Jan Vianney)

"Większość ludzi odwraca się od krzyża i ucieka przed nim. Im szybciej biegną, tym szybciej krzyż za nimi postępuje, tym bardziej w nich uderza i duzgoce swoim ciężarem." (św. Jan Vianney)

Wielki Piątek - Droga Krzyżowa na szczyt Tarnicy

Tarnica (1346 m npm.) to szczyt w Bieszczadach, na którym ludzie postawili krzyż o konstrukcji metalowej, do którego zmierzają pątnicy w Wielki Piątek rozważając Drogę Krzyżową. W tym roku misternie zdobiony przez wodę i wiatr.

Krzyć na Tarnicy, Wielkanoc 2002

Parafia św. Barbary - Droga Krzyżowa w Wielki Piątek od Krzyża Powstańców

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, Ropczyce, Wielkanoc 2002

Kościół Przemienienia Pańskiego w Ropczycach - Pan Jezus w Ciemnicy

Pan Jezus w ciemnicy, Kościół Przemienienia Pańskiego, Ropczyce, Wielkanoc 2002

Kościół Przemienienia Pańskiego w Ropczycach - Grób Pana Jezusa

Grób Pana Jezusa, Kościół Przemienienia Pańskiego, Ropczyce, Wielkanoc 2002

Tekst i zdjęcia: Stanisław Sałek


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Aktualności