Wydarzenia w parafii - kwiecień 2001


Droga Krzyżowa ulicami Osiedla świętej Barbary.

Od kilku lat ulicami Iwaszkiewicza, Żeromskiego, Udzieli, obok przedszkola do ulicy Armii Krajowej, następnie ulicą Piłsudskiego, Konarskiego, ks. Siewierskiego do kościoła św. Barbary, jest odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W nabożeństwie udział wzięło dwóch księży z parafii Przemienienia Pańskiego, trzech księży z parafii św. Barbary, siostry Służebniczki i pokaźna liczba wiernych z różnych parafii Ropczyc. Jak w latach ubiegłych niesiony był krzyż misyjny, który otrzymała parafia św. Barbary od parafii-matki, pw. Przemienienia Pańskiego. Drogę krzyżową prowadził ks. Bogusław Grzywacz.

Droga Krzyżowa ulicami os. św. Barbary w Ropczycach, kwiecień 2001 Krzyż misyjny w kościele św. Barbary w Ropczycach, kwiecień 2001

Korespondencję dla strony WWW przygotował Stanisław Sałek.Bierzmowanie na Osiedlu świętej Barbary

We wtorek 24 kwietnia w parafii świętej Barbary udzielany jest po raz pierwszy sakrament bierzmowania przez J.E. księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego. Przyjmują ten sakrament młodzi parafianie z Osiedla, oraz z Rektoratu świętej Rodziny na Czekaju. Na samym poczštku ks. bpa witają przedstawiciele rodziców i młodzież. Głównym celebransem mszy świętej jest ks. bp, w koncelebrze ks. dziekan z Wielopola Skrzyńskiego Jan Bylinowski, ks. proboszcz parafii świętej Barbary Leopold Kordas i ks. Rektor z Czekaja Marian Łopatka.


Kwiaty chwalą Boga

Przed uroczystością Bożego Miłosierdzia w parafii ropczyckiej z dzięki pracy siostry Kazimiery, która wspaniale ozdabia świątynię Przemienienia Pańskiego, powstał na placu kościelnym mający u wszystkich uznanie "skalniak".

Procesja pokutna

Pomimo ciągłej mżawki w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 17-tej z kościoła Przemienienia Pańskiego wyruszyła procesja na cmentarz parafialny. W modlitwach polecano Bożemu Miłosierdziu zmarłych kapłanów, rodziców, krewnych, braci i sióstry, poległych w obronie Ojczyzny i wszystkich zmarłych.

Uroczystości Miłosierdzia Bożego w Ropczycach

Uroczystość Miłosierdzia Bożego w ropczyckim kościele pw. Przemienienia Pańskiego miała szczególny charakter. Głównym celebransem mszy św. o godz. 12-tej był Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ksiądz Stanisław Słowik, ponadto ks. Bogdan Janik, ks. Jan Delekta i ks. Grzegorz Bokota. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również świętem całego dzieła i ludzi pracujących w kołach parafialnych i szkolnych Caritas. Po wygłoszeniu Słowa Bożego ks. Dyrektor poświęcił dwa nowe obrazy w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego. Obrazy Miłosierdzia Bożego ufundowany przez Radę Duszpasterską, oraz świętej siostry Faustyny Kowalskiej ufundowany przez rodziców dzieci I-Komunijnych namalował pan Jerzy Zatorski. Po zakończeniu mszy świętej ks. Dyrektor spotkał się z członkami Kół Caritas w sali Domu Parafialnego.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Ropczycach > Aktualności > Aktualności - archiwum